Новини на ринку електроенергії

Гортати нижче

Середньозважена ціна акцептованої у липні 2020 року на РДН становить 1 243,15 грн/МВт.год (без ПДВ).

Про це йдеться в результатах моніторингу ринку, який проводить ДП «Оператор ринку».

Реєстрація точок комерційного обліку переведена в електронну форму.

З метою скорочення термінів реєстрації ТКО типу ZV в LIO та MMS АКО переводить відповідну процедуру реєстрації в електронну форму.

Внесено зміни до Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання.

Посилено відповідальність компаній за неякісне надання послуг споживачам.

«Оператор ринку» проінформував про походження проданої на РДН і ВДР електроенергії.

26,55% проданої на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку у ІІ кварталі 2020 року електроенергії було вироблено з ядерного палива. Про це свідчать дані ДП «Оператор ринку».

Регулятором погоджено Інструкцію щодо подання та публікації даних на ринку електричної енергії.

З з 01.08.2020 р. тариф на послуги з передачі електричної енергії становитиме 240,23 грн/МВт·год.

Вимушене збільшення тарифу на передачу Укренерго враховує зміну ПСО та ухвалення змін до законодавства.

Середньозважена ціна акцептованої у червні електроенергії на РДН становить 1 263,03 грн/МВт.год (без ПДВ), що на 1,2% більше за травневу ціну.

На ВДР середньозважена ціна за червень становить 1 189,17 грн/МВт.год (без ПДВ).

Регулятор затвердив Зміни до Кодексу систем розподілу.

НКРЕКП прийняла постанову від 24.06.2020 р. № 1209 "Про затвердження Змін до Кодексу систем розподілу".

Середньозважена ціна акцептованої на РДН електроенергії у травні становила 1 248,11 грн/МВт.год.

Про це йдеться в результатах моніторингу ринку, який проводить ДП «Оператор ринку».

Середньозважена ціна акцептованої у квітні 2020 року на РДН становить 1 265,04 грн/МВт.год (без ПДВ).

Про це йдеться в результатах моніторингу ринку, який проводить ДП «Оператор ринку».

«Оператор ринку» проінформував про походження проданої на РДН і ВДР електроенергії.

49,28% проданої на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку у І кварталі 2020 року електроенергії було вироблено з ядерного палива. Про це свідчать дані ДП «Оператор ринку».

Укренерго запустило продукт «Двохвилинний резерв» на балансуючому ринку.

З 1 квітня 2020 року на балансуючому ринку почав діяти новий продукт – «двохвилинний резерв». Він застосовується за диспетчерською командою, яка передбачає можливість «прямої активації», час на виконання якої обмежено двома хвилинами.

Середньозважена ціна електричної енергії на ринку «на добу наперед» у березні 2020 року становила 1 391,23 грн/МВт.год.

Це на 9,42% більше, ніж було у лютому. Про це йдеться в результатах моніторингу ринку, який проводить ДП «Оператор ринку».

НКРЕКП 3 квітня 2020 р. затвердила Правила управління обмеженнями та Порядок розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів.

Прийняття зазначених документів є першим кроком на шляху інтеграції ринку електричної енергії України в загальноєвропейський ринок електроенергії, що призведе до суттєвого підвищення конкуренції на енергоринку України.

Щодо реєстрації ППКО (постачальників послуг комерційного обліку) згідно вимог нового Кодексу комерційного обліку.

На виконання положень нової редакції Кодексу комерційного обліку АКО опублікує найближчим часом необхідні шаблони документів та рекомендований графік перереєстрації.

Середньозважена ціна акцептованої у лютому 2020 р. на ринку «на добу наперед» електроенергії становить 1 271,42 грн/МВт.год

Середньозважена ціна на ринку «на добу наперед» у лютому 2020 р. зменшилася на 10,78%, в порівнянні з січнем 2020 року, та становить 1 271,42 грн/МВт.год. Про це йдеться в результатах моніторингу ринків, який проводить ДП «Оператор ринку».

До уваги учасників ринку електроенергії!

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 28 лютого на своєму засіданні у формі відкритого слухання прийняла зміни до Правил ринку та Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку.

«Оператор ринку» ініціює зміни до Правил ринку електричної енергії.

На основі ретельного спостереження й поглибленого аналізу роботи ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку за січень 2020 р., ДП «Оператор ринку» звернувся до НКРЕКП з ініціативою внести зміни до Правил ринку електричної енергії.

Середньозважена ціна акцептованої на ринку «на добу наперед» електроенергії у січні 2020 р. становить 1 424,98 грн/МВт.год

Це на 15,01% більше, ніж у грудні 2019 р. Про це йдеться в моніторингу ринків, який проводить ДП «Оператор ринку».

Тепер учасники ринку можуть використовувати додатковий тип заявки на РДН – прості блочні заявки.

Тестування програмного комплексу «Оператора ринку» XMtrade®/PXS в частині подання простих блочних заявок на купівлю та продаж електроенергії на ринку «на добу наперед» успішно завершено.

Інформація про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електроенергії, проданої на РДН та ВДР у четвертому кварталі 2019 р.

«Оператор ринку» проаналізував надану станом на 20.01.2020 р. учасниками ринку інформацію про обсяги проданої на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку електроенергії та про частку кожного джерела такої енергії.

Середньозважена ціна на ринку «на добу наперед» у листопаді 2019 р. становить 1 367,55 грн/мвт.год.

Загальний обсяг купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку у листопаді збільшився на 15,5%, у порівнянні з жовтнем, і склав 4 339,4 ГВт.год.